Popis funkcí editoru

Editor Hostedit je k dispozici pro klienty webhostingu Savana.cz zcela zdarma na tarifech SAVANA 500 - SAVANA 4000.

Hostedit je online nástroj pro jednoduchou a přehlednou editaci vzhledu a obsahu internetových stránek, bez nutnosti znalosti programovacích jazyků, nutnosti najímání odborníků a tak se na ně spoléhat, kdy provedou požadované změny vašich stránek dle vašich požadavků za patřičnou finanční odměnu. Tím se dostáváme k další nezanedbatelné výhodě provozování stránek na editoru Hostedit a to je podstatná úspora finančních prostředků a času.

Pro prvnotní aktivaci stránek si můžete vybrat z několika předpřipravených designů a stylů, které se nejvíce blíží vaší představě a poté je možné je editovat v pokročilém CSS editoru, nebo si nechat námi, nebo jiným subjektem vyrobit grafickou šablonu na míru a tu poté zakomponovat do designu vašch stránek, vyroběných v Hosteditu. Počet předsnastevných stylů a designů se bude neustále rozšiřovat.

Veškerá nastavení a změny se poté provádí pomoci přehledné administrace, kde je možné vytvářet různé objekty a poté je dle jejich druhu a způsobu použití plnit patřičným obsahem.

Samozřejmostí je možnost vkládání textu, tabulek a obrázků, které je možné poté upravovat a formátovat do požadovaného vzhledu.

Hlavní administrátorský panel

Stránka

Položka Popis
Nová Vytvoří novou stránku webu, do které je možné vkládat obsahové moduly. Nechybí zde možnost nastavení SEO odkazu stránky, meta tagu description a ani rozložení stránky (zda má obsahovat například pravý sloupec, nebo jen plný obsah).
Přejít na Zobrazí strukturovaný seznam všech aktuálně vytvořených stránek webu, po kliknutí můžete přejít na vybranou stránku. Také obsahuje možnost „Změnit pořadí“ - která Vám umožní změnit pořadí vytvorených stránek a zárověn jejich strukturu.
Odstranit Odstranění aktuální stránky na které se nalézáte, včetně veškerých modulů, které tato stránka obsahuje.
Vlastnosti Nastavení vlastností aktuálně vybrané stránky, jako jsou název stránky, SEO odkaz, rozložení stránky a další.

Obsah

Obsahové moduly, které je možné rovnou z hlavního administrátorského panelu přetáhnou do obsahu stránky na místo, kam se mají vložit.

Položka Popis
Formátovaný text Umožnuje do stránky vložit blok převážně textového obsahu, který můžete v přehledném WYSIWYG editoru formátovat stejně tak jako ve známém textovém procesoru Word. Samožřejmě nechybí ani možnosti vložení obrázku do textu, tabulky čí flashové animace.
Anketa Vytvoří klasickou anketu, ve které zadáte anketní otázku a definujete si možné odpovědi. Počet odpovědí není omezen, avšak minimálně anketa musí mít dvě odpovědi.
Diskuzní fórum Umožnuje vkládání příspěvků od návštěvníků webu. Diskuzní fórum můžete vložit například pod článek aby se čtenáři mohli k danému článku vyjádřit, nebo jej můžete vložit na samostatnou stránku a vytvořit z ní tímto modulem knihu návštěv.
Fotogalerie Klasická fotogalerie do které můžete nahrávat nejrůznější obrázky či fotografie, třeba z dovolené nebo párty.
Články Vytvoří rubriku pro psaní článků. Do každého článku můžete vkládat další obsahové moduly, jako jsou ankety nebo diskuzní fórum pro možné komentáře k článku.
Ostatní moduly Po kliknutí se zobrazí další moduly, kterými systém disponuje. Najdete zde například Facebook tlačítko „líbí se mi“, vložení Youtube.com videa, napojení na Hostfoto galerii a další.

Položka Popis
Seznam podstránek Vytvoří stukturovaný seznam podstránek včetně odkazů na jednotlivé podstránky k vybrané nadřazené stránce. 
Facebook "líbí se mi" Jednoduché nastavení a vložení Facebook tlačítka "líbí se mi"/"doporučuji".
Youtube.com video Vložení videa z Youtube.com do obsahu stránek, stačí zadat pouze odkaz na video, název videa a samotné video se automaticky načte.
Hostfoto galerie Umožnuje pomocí API klíče z aplikace Hostfoto rychle propojit fotografie se systémem Hostedit. Takto propojená galerie bude automaticky sychronizována.
Hostshop zboží Umožnuje výpis aktuálního zboží z Vámi vybraného obchodu Hostshop. Je možné vybrat určité kategorie zboží, dále pak filtrovat pouze akční či výprodejové zboží. Zboží je automaticky synchronizováno.

Ostatní

Položka Popis
Nápověda Nápověda k systému Hostedit.
Návštěvnost Zobrazení detailní návštěvnosti webu za vybrané období. K dispozici máte grafické znázornění návštěvnosti, údaje odkud návštěvnící přišli, přes jaká slova ve vyhledávačích Vás našli, a mnoho dalšího. Nechybí ani zobrazení návštevnosti webu v reálném čase včetně počtu návštěvníku online a na které stránce webu se právě nacházejí.
Vzhled Obsahuje veškeré nastavení co se týká vzhledu webových stránek.

Položka Popis
Změnit šablonu Umožnuje výběr grafické šablony webových stránek z desítek šablon které jsou zcela zdarma, nebo si zvolit vlastní vytvořenou šablonu. Také si zde můžete objednat vlastní šablonu kterou pro Vás vypracujeme dle Vašich představ.
Upravit CSS Nástroj pro upravení kaskádového stylu CSS aktuálně zvolené šablony.
Změnit hlavičku Umožnuje nahrát obrázek z počítače který se bude zobrazovat jako hlavička webu u aktuálně vybrané šablony. Touto funkcí disponují pouze některé grafické šablony.
Změnit logo Umožnuje nahrát obrázek z počítače který se bude zobrazovat jako logo webu u aktuálně vybrané šablony. Touto funkcí disponují pouze některé grafické šablony.
Nastavení barev Nastavení barev u aktuálně vybrané šablony. Touto funkcí disponují pouze některé grafické šablony.
Nastavení Kompletní nastavení systému Hostedit. Naleznete zde například nastavení názvu webu, sloganu, systémového e-mailu, favicon a další.
 

 

Náhledy administrace

Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace
Administrace